Smrť profilu

Autor: Marina Fintorova | 27.4.2011 o 22:52 | (upravené 28.4.2011 o 6:41) Karma článku: 7,56 | Prečítané:  1869x

Včera môj kamarát verejne vyhlásil, že 1.5. zomrie. Jeho profil na Facebook-u. „No a?“ poviete si. Hmmm, máte pravdu. Toto vyhlásenie však vyústilo do celodňovej debaty takmer 20 ľudí – jeho priateľov. Národ proste nevedel pochopiť, ako je možné, že niekto chce dobrovoľne prestať komunikovať na Facebooku. Tu je na mieste upozorniť, že sa jedná o jedincov starších ako 30 rokov, s nadpriemerným rozhľadom i príjmom.

Národ neveril, že to spraví. A keď aj, tak že vydrží. Ich skepticizmus ešte viac utvrdil dôvod - ten totiž reálne neexistoval. Teda ako pre koho, kamarátovi stačilo ako dôvod znovuobjavenie chuti vidieť, počuť a vnímať. Nielen čítať a písať.

Napriek tomu, že spomínanú sociálnu sieť využívam, nepatrím medzi ľudí stotožňujúcich sa so známym heslom „nie si na facáku, neexistuješ". Svoju reálnu existenciu využívam naplno a to virtuálne dvojča mi skôr spestruje chvíle čakania kdekoľvek, kde to len krása 3G siete dovoľuje. Môj profil mal tiež niekoľkomesačnú pauzu a prežila som v pohode, bez akýchkoľvek abstinenčných príznakov. Existuje však niekoľko základných pravidiel, ktoré treba pred „vypnutím sa" dodržať. Nazvem to „ako prežiť bez FCB v 8 ľahkých krokoch":

1.    Kúp si diár. Budeš ho potrebovať na značenie kontaktov, stretnutí, eventov, narodenín a menín. Viem, že máš mobil či notebook, ide však o dôležité informácie - zálohuj si ich. Ver mi, viem o čom hovorím.

2.    Skontroluj si kontakty na priateľov. Zaujíma Ťa všetko - e-maily, telefónne čísla, adresy (pre prípad, že by Tvoja potreba siahala až takto ďaleko a začneš písať listy), Skype. Predpokladám, že ICQ Ťa nezaujíma z rovnakých dôvodov, pre ktoré opúšťaš FCB. Všetko si poriadne zaznač do mobilu a diára, prípadne sa niektoré nauč naspamäť.

3.     Pozisťuj si dôležité dátumy svojich blízkych - narodeniny, výročia, rozlúčky so slobodou a zaznač si ich do mobilu a diára.

4.     Zriaď si meninový stolový kalendár a každú nedeľu si doňho pravideľne zaznač, koho sviatky sa blížia v nadchádzajúcom týždni. Nastav si pripomienky v telefóne, prípadne si deň „D" zaznač do diára.

5.     Lokalizuj najbližší novinový stánok v Tvojom okolí. V reálnom svete Ti obľúbené denníky či magazíny nebudú posielať headliny do schránky.

6.     Začni pracovať na svojom time managemente. Ak chceš zostať s ľuďmi v kontakte, budeš to potrebovať.

7.     Možno sa Ti zíde aj denník, statusy sa Ti budú aj naďalej množiť v hlave, je škoda nechať ich len tak - rozplynúť sa.

8.     Trénuj pečeň. Všetky tie posielačky frťanov a pozývačky na drink budeš pravdepodobne musieť absolvovať s priateľmi osobne - v realnom svete tlačítko „pošli priateľovi" neexistuje.

Jožko, quit-ujem. A držím palce. Život tu "vonku" je naozaj krásny.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá prežila Mengeleho pokusy, koncentrák aj pochod smrti

Viola Fischerová zomrela vo štvrtok vo veku 94 rokov.

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Inteligentná domácnosť je drahá. Slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.


Už ste čítali?