Smrť profilu

Autor: Marina Fintorova | 27.4.2011 o 22:52 | (upravené 28.4.2011 o 6:41) Karma článku: 7,56 | Prečítané:  1863x

Včera môj kamarát verejne vyhlásil, že 1.5. zomrie. Jeho profil na Facebook-u. „No a?“ poviete si. Hmmm, máte pravdu. Toto vyhlásenie však vyústilo do celodňovej debaty takmer 20 ľudí – jeho priateľov. Národ proste nevedel pochopiť, ako je možné, že niekto chce dobrovoľne prestať komunikovať na Facebooku. Tu je na mieste upozorniť, že sa jedná o jedincov starších ako 30 rokov, s nadpriemerným rozhľadom i príjmom.

Národ neveril, že to spraví. A keď aj, tak že vydrží. Ich skepticizmus ešte viac utvrdil dôvod - ten totiž reálne neexistoval. Teda ako pre koho, kamarátovi stačilo ako dôvod znovuobjavenie chuti vidieť, počuť a vnímať. Nielen čítať a písať.

Napriek tomu, že spomínanú sociálnu sieť využívam, nepatrím medzi ľudí stotožňujúcich sa so známym heslom „nie si na facáku, neexistuješ". Svoju reálnu existenciu využívam naplno a to virtuálne dvojča mi skôr spestruje chvíle čakania kdekoľvek, kde to len krása 3G siete dovoľuje. Môj profil mal tiež niekoľkomesačnú pauzu a prežila som v pohode, bez akýchkoľvek abstinenčných príznakov. Existuje však niekoľko základných pravidiel, ktoré treba pred „vypnutím sa" dodržať. Nazvem to „ako prežiť bez FCB v 8 ľahkých krokoch":

1.    Kúp si diár. Budeš ho potrebovať na značenie kontaktov, stretnutí, eventov, narodenín a menín. Viem, že máš mobil či notebook, ide však o dôležité informácie - zálohuj si ich. Ver mi, viem o čom hovorím.

2.    Skontroluj si kontakty na priateľov. Zaujíma Ťa všetko - e-maily, telefónne čísla, adresy (pre prípad, že by Tvoja potreba siahala až takto ďaleko a začneš písať listy), Skype. Predpokladám, že ICQ Ťa nezaujíma z rovnakých dôvodov, pre ktoré opúšťaš FCB. Všetko si poriadne zaznač do mobilu a diára, prípadne sa niektoré nauč naspamäť.

3.     Pozisťuj si dôležité dátumy svojich blízkych - narodeniny, výročia, rozlúčky so slobodou a zaznač si ich do mobilu a diára.

4.     Zriaď si meninový stolový kalendár a každú nedeľu si doňho pravideľne zaznač, koho sviatky sa blížia v nadchádzajúcom týždni. Nastav si pripomienky v telefóne, prípadne si deň „D" zaznač do diára.

5.     Lokalizuj najbližší novinový stánok v Tvojom okolí. V reálnom svete Ti obľúbené denníky či magazíny nebudú posielať headliny do schránky.

6.     Začni pracovať na svojom time managemente. Ak chceš zostať s ľuďmi v kontakte, budeš to potrebovať.

7.     Možno sa Ti zíde aj denník, statusy sa Ti budú aj naďalej množiť v hlave, je škoda nechať ich len tak - rozplynúť sa.

8.     Trénuj pečeň. Všetky tie posielačky frťanov a pozývačky na drink budeš pravdepodobne musieť absolvovať s priateľmi osobne - v realnom svete tlačítko „pošli priateľovi" neexistuje.

Jožko, quit-ujem. A držím palce. Život tu "vonku" je naozaj krásny.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.


Už ste čítali?